Posiadanie domowego pupila to marzenie wielu osób, a szczególnie dzieci. Jednak decydując się na psa, kota, czy każde inne zwierzę, trzeba pamiętać, że nie jest to tylko przyjemność, ale też duża odpowiedzialność. Dlatego jako właściciel musisz dbać o zdrowie swojego pupila i gdy to konieczne zabrać go do weterynarza. Zastanawiasz się jakie objawy powinny Cię zaniepokoić? Kiedy skorzystać z pomocy Przychodni weterynaryjnej Awet? Podpowiadamy.

Okresowe wizyty kontrolne

Jeśli zwierzak nie zachowuje się niepokojąco, inaczej niż zazwyczaj, nie wykazuje żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na chorobę, wystarczy zabrać go do weterynarza raz do roku na kontrolę. Podczas wizyty weterynarz Paweł Pokorski, który prowadzi Przychodnię weterynaryjną Mal – Vet zbada ogólny stan zdrowia Twojego pupila. Sprawdzi m.in. jego wagę, sierść, uzębienie czy uszy. Oprócz tego wykona szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz innym chorobom zakaźnym. Weterynarz zajmie się także odrobaczaniem i zaaplikuje preparaty przeciwko pasożytom. Regularne wizyty kontrolne są szczególnie ważne w przypadku zwierząt młodych, które dopiero się rozwijają oraz starszych, bardziej podatnych na różne choroby.

Profesjonalna diagnostyka

A jakie objawy powinny wzbudzić Twoją czujność? Przede wszystkim widoczna zmiana apetytu. Jeśli pupil nagle przestaje jeść i pić, lub wręcz przeciwnie, warto zwrócić uwagę czy nie towarzyszą temu także inne dolegliwości. Ogólna apatia, osłabienie, wymioty lub biegunka, problemy z utrzymaniem równowagi, kulenie, drgawki, zaczerwienione oczy lub pojawienie się wysięków ropnych to tylko niektóre symptomy wskazujące na chorobę. W pierwszej kolejności należy dokładnie obserwować pupila i jego zachowanie. Jeżeli objawy utrzymują się przez kilka dni lub są intensywne, konieczna jest wizyta u weterynarza. Przychodnia weterynaryjna Mal – Vet zlokalizowana w Piotrkowie Trybunalskim oferuje fachową diagnostykę obrazową i laboratoryjną. W ramach usług wykonują m.in. badanie RTG, badanie USG, wymazy i biochemiczne badanie krwi. Oprócz diagnostyki pomagają zwierzakom z zakresu okulistyki, stomatologii, ortopedii, dermatologi  oraz chirurgi.

Pomoc w nagłych sytuacjach

Ale poza standardowymi wizytami kontrolnymi czy też wizytami diagnostycznymi, zdarzają się również sytuacje nagłe. Potrącenie przez samochód, zranienie, reakcja alergiczna lub zatrucie, sprawiają, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc specjalisty. I również w tym zakresie usługi oferuje Przychodnia weterynaryjna Mal – Vet z Piotrkowa Trybunalskiego. W sytuacji stwierdzenia zagrożenia życia weterynarz poszkodowane Paweł Pokorski zwierzęta przyjmuje w pierwszej kolejności